۱۰ اشتباه رایج پوستی

chaparadminchaparadmin
288 بازدید
 • ۱. از این محصول استفاده نکنید!

  اگر محصولی پوست شما را می‌سوزاند استفاده نکنید!

  پوست‌ها معمولاً در مقابل عوامل و تحریک‌های خارجی واکنش نشان می‌دهند. حتی مشاهده کرده‌اید که پوستتان در برابر سرما یا بعد از تماس با آب قرمز می‌شود و همیشه در مصرف کرم‌های مراقبتی دقت زیادی بکنید چون ممکن است پوست شما را بسوزاند و باعث درد شود. 

  مراقبت از پوست حساس گاهی به‌خاطر زیاده‌روی در مصرف برخی محصولات نظیر کرم‌ها است؛ بنابراین برای مدت طولانی نباید از کرم‌های ضد جوش و لایه‌بردارهای قوی استفاده کنید. البته تعویض مداوم کرم‌ها نیز نمی‌تواند چاره کار شما باشد بلکه یک مشکل بزرگ برای اپیدرم و بخش خارجی پوست می‌شود. حتی برای از فرآورده‌های آرایشی نیز باعث حساسیت در پوستتان خواهد شد. پس اگر پوست حساسی دارید از روغن‌های اصلی استفاده بکنید و از مواد آرایشی حاوی الکل دوری کنید. حتی به سراغ پاک‌کننده‌های شیمیایی و مرطوب‌کننده‌ها و چرب کننده‌هایی که باعث سوزش پوستتان می‌شود نیز نروید. از کرم‌های حاوی آب‌معدنی مخصوص پوست‌های حساس استفاده کنید و حتی اگر لایه‌بردارها و ماسک‌ها شیمیایی نیز هستند باید ملایم و تسکین‌دهنده باشند.

  ۲. ماسک‌های خانگی نزنید!

  دوز مواد محاسبه شده نیست!

  قطعاً استفاده از ماسک‌های خانگی همیشه برای پوست مناسب نیست و مواد طبیعی خطرناک برای پوست از جمله می‌توانیم به ماسک با سفیده تخم‌مرغ اشاره کنیم که در صورت آلودگی تخم‌مرغ خام به سالمونلا قابلیت سرایت آن به دهان در صورت استفاده از ماسک آن وجود دارد. همچنین اگر آکنه یا زخم روی پوست داشته باشید، آلودگی‌ها از تخم‌مرغ می‌تواند باعث ورود به عفونت درون بدن شود.

  همچنین به دلیل اینکه دوز مواد در ماسک‌های خانگی محاسبه نشده است، همانند ماسک‌های بهداشتی در فروشگاه های آرایشی بهداشتی، از استانداردهای خاصی برخوردار نیستند و کاملاً تجربی هستند، بنابراین سعی کنید زیاد از ماسک‌های خانگی استفاده نکنید. ماسک‌های گیاهی با آب‌لیمو ترش نیز باعث ایجاد واکنش و حساسیت‌های شدید پوستی می‌گردد و حتی التهاب در پوست و سوختگی درجه‌دو را به وجود می‌آورد.

  پیشنهاد ما در چاپار آنلاین استفاده از ماسک های حرفه ای و استاندارد می باشد:

  بلک ماسک فاربن

  Black-Mask

  ماسک صورت حبابی کربن بیوآکوا

  ماسک حبابی کربن بیوآکوا

  ماسک صورت ناکس مدل جلبک دریایی

  face-mask

  ماسک صورت ناکس مدل نمک دریایی

  Nox-face-mask

  3. محصولات زیادی به پوستتان نزنید

  گاهی افراد از محصولات ترکیبی و زیادی استفاده می‌کنند و به روی پوست خود می‌مالند، در استفاده از محصولات کرم‌ها و لایه‌بردارها زیاده‌روی نکنید و سعی کنید همیشه تعادل را رعایت کنید و طبق دستور متخصص، محصولات مراقبتی خود را استفاده نمایید. کرم‌ها با استفاده زیاد همیشه برای پوستتان مفید نیستند و باید بدانید که دقیقاً چه محصولی را در چه زمانی استفاده نمایید.

   

   

  ۴.زیاد لایه‌برداری نکنید: ۱ تا ۳ بار در هفته

  لایه بردار از پوست باعث ازبین‌بردن سلول‌های مرده سطوح پوستی می‌شود و باعث ایجاد پوست شفاف نیز خواهد شد و اگر از لایه بردار مناسب استفاده کنید، می‌توانید لکه‌ها و جوش‌های کم عمق پوستتان را از میان بردارید. البته در استفاده از کرم‌های لایه بردار زیاده‌روی نکنید و سعی کنید همیشه 1 تا 3 بار در هفته از این کرم‌ها بهره ببرید.

  لایه‌بردارها برای استفاده روزانه اصلاً مناسب نیستند و نباید هر روز از آنها استفاده کنید. سعی کنید لایه‌برداری را اصولی انجام دهید و افراد با پوست خشک فقط یک‌بار تا دو بار در هفته باید لایه‌برداری را انجام دهند و اگر پزشک این کار را برای آنها ممنوع کرده است، نباید به فکر لایه‌برداری باشند.

  مراقبت و روتین پوست

  5. آفتاب نگیرید، ضدآفتاب بزنید!

  آفتاب و اشعه فرابنفش برای پوست انسان بسیار مضر است و سعی کنید اگر به‌خاطر کارتان زیاد در معرض آفتاب قرار می‌گیرید و یا اینکه اگر به مسافرت می‌روید یا در تعطیلاتتان در کنار ساحل دریا قرار می‌گیرید، حتماً باید از یک کرم ضدآفتاب مناسب استفاده کنید. کرم‌های ضدآفتاب از صورت شما در مقابل نور خورشید محافظت می‌کند و دیگر دچار آفتاب‌سوختگی و سیاه و لک شدن پوست نخواهید شد. البته سعی کنید کلاً از آفتاب گرفتن دوری کنید و به فکر ضدآفتاب اصل و باکیفیت باشید.

  ضرورت ضد آفتاب

  ۶. با آرایش نخوابید

  هرگز در زندگی‌تان با صورت آرایش کرده به رختخواب نروید، سعی کنید همیشه اگر صورت شما آرایش دارد قبل از اینکه بخوابید، آن را با آب و شوینده مخصوص پوست بشویید و به فکر پاک کردن آرایش صورتتان باشید زیرا اگر با آرایش بخوابید عوارض زیر منتظر پوستتان است!

  • باعث مسدودی منافذ پوستی می‌شود
  • وجود جوش‌ها بر روی پوست
  • آسیب رساندن به سلول‌های پوستی
  • باعث ازبین‌رفتن طراوت پوست
  • چروکیده شدن و تیره و کدر شدن پوست
  • خشکی پوست

  ژل شستشوی صورت گارنیرمدل هیالورونیک و آلوئه ورا

  ژل-شوینده-صورت-گارنیر-گارنیه-هیالورونیک-و-آلوئه-ورا-Garnier-Hyaluronic-Aloe-Gel-Cleansing-Gel-1-350x350

  ژل شستشوی صورت عصاره انگور بوتانیکال گارنیر

  ژل شستشوی گارنیر

  ۷. تونر را به‌جای شوینده استفاده نکنید

  تونرها وسایل مراقبتی پوست هستند که برای پاک‌سازی پوست استفاده می‌شوند و ذرات آلودگی‌ها و مواد باقی‌مانده آرایشی را پاک می‌کنند. تونر را اصلاً نباید به جای شوینده استفاده کنید، اگر آرایش دارید ابتدا با میسلارواتر آرایش خود را پاک کنید، سپس از شوینده مناسب پوست خود استفاده کنید. اکنون نوبت به تونر و پاکسازی عمیق پوست می باشد.

  تونر سیلوکسان مناسب برای پوست های چرب و مختلط

  تونر سیلوکسان

  تونر پوست سیلوکسان مناسب پوست خشک و حساس

  تونر سیلوکسان پوست خشک

  8. روتین کسی را کپی نکنید

  قطعاً روتین پوست هر شخص با دیگری فرق دارد، روتین مراقبت از پوست خشک با پوست‌های جوش دار فرق می‌کنند و همیشه سعی نکنید روتین مراقبت پوستی کسی را کپی کنید، سعی کنید در این راه با مشورت یک پزشک و متخصص پوست کمک بگیرید. پوست‌های که دائماً با جوش سروکار دارند باید به فکر رتینوئید یا تونر ضد آکنه برای اضافه‌کردن باشند. برای پوست خشک نیز برای لطافت بیشتر باید از روغن صورت یا سرم آب‌رسان در روتینتان استفاده نمایید.

  9. واقع‌گرا باشید!

  بعد از دو سه هفته انتظار رفع مشکلات پوستی را نداشته باشید

  قطعاً یکی از مشکلاتی که متخصصان پوست با برخی از افراد دارند، عجول بودن آنهاست و انتظار دارند بعد یک تا دوهفته از مراقبت‌های پوستی و درمان آنها، سریعاً نتایج در پوستشان حاصل شود. باید کاملاً واقع‌گرا به این قضیه نگاه بکنید و انتظار نداشته باشید که در هفته‌های اول نتایج شگفت‌انگیز در پوستتان ظاهر شود. باید کمی صبر کنید و روتین و مراقبت‌های پوستی را به‌درستی و باحوصله انجام دهید.

  ۱۰. به‌راحتی اعتماد نکنید!

  در دنیای زیبایی به‌روز باشید و کپی نکنید

  همیشه سعی کنید در دنیای مراقبت پوستی و زیبایی اطلاعات خودتان را به‌روز نمایید و اصلاً به فکر کپی‌کردن روش‌های پوستی دوستانتان نباشید، به‌راحتی نباید به هر شخصی اعتماد بکنید و اگر آنها به شما با کمترین دانش و تجربه یک روتین خاصی را پیشنهاد می‌کنند، سعی کنید اول با متخصص خود مشورت نمایید و همان‌طور که می‌دانید اگر در مراقبت از پوست خود دقت نکنید می‌تواند عوارض و عواقب بدی برای پوست شما به وجود بیاورد. شما در فروشگاه اینترنتی چاپار آنلاین به راحتی می توانید از متخصصین ما مشاوره رایگان بگیرید و بهترین انتخاب را کنید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  اشتراک گذاری

  نوشته های مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  مشاوره آنلاین
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
  سبد خرید
  No products in the cart.
  ورود به سایت