✔ راهنمای جامع نحوه استفاده از پرایمر

chaparadminchaparadmin
165 بازدید
 • راهنمای جامع نحوه استفاده از پرایمر

  اگر عضو آن دسته از افرادی باشید که به زیبایی و جذابیت چهره خود بسیار اهمیت می دهید، بدون شک اطلاعات بیشتری نسبت به سایر افراد در خصوص محصولات آرایشی خواهید داشت. با این حال ممکن است این سوال برای شما پیش آید که پرایمر چیست و چگونه از آن استفاده می شود؟ بیایید با یکدیگر در چاپار آنلاین این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

  پرایمر چیست و چه کاربردی دارد؟

  یکی از مهم ترین مراحل آرایش و یا بهتر است بگوییم پیش از آرایش، آن است که پوست خود را برای یک آرایش حرفه ای آماده کنید. پرایمر به یک محصول آرایشی گفته می شود که سبب افزایش ماندگاری میکاپ روی پوست شما می گردد.

  اگر دقیق تر بخواهیم بگوییم، پرایمر نام دیگر زیرساز آرایشی است که یک پایه صاف، یکدست و یکنواخت را روی پوست شما ایجاد نموده و سبب مقاومت پوست شما در مقابل تعریق طولانی مدت یعنی از صبح تا شب می گردد.

  در شناخت بیشتر پرایمر باید این نکته را ذکر نمود که پرایمرها بافت چندان چربی ندارند. این محصول دارای حالتی نسبتا مخملی بوده که با هدف صاف تر نمودن پوست، پوشش دادن قرمزی های پوست، بستن منافذ و به طور کلی اهدای ساختار بهتری به پوست مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر موارد فوق، پرایمر سبب ماندگاری طولانی مدت میکاپ روی پوست شما می گردد.

  انواع پرایمر صورت چیست؟

  همانند سایر محصولات آرایشی، پرایمرها انواع گوناگونی دارند که هر کدام از آن ها دارای کارایی مخصوص به خود بوده و به منظورهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. البته این نکته را مد نظر قرار دهید که درجه حرارت محیط در طول روز جهت ماندگاری میکاپ را در نظر گرفته و بسته به محیطی که در آن قرار می گیرید نوع پرایمر خود را انتخاب نمایید.

  انواع پرایمرهای صورت در دسته های زیر قرار می گیرند:

  • پرایمرهای فاقد چربی که برای افرادی با پوست چرب مناسب هستند.
  • پرایمرهای محو کننده که جهت محو نمودن عیوب پوست استفاده می شوند.
  • پرایمرهای ضد پیری که هدف استفاده از آن ها کم کردن چین و چرک های پوست است.
  • پرایمرهای تصحیح کننده رنگ برای پوشاندن قرمزی و التهابات پوستی استفاده می شوند.
  • پرایمرهای درخشان کننده جهت شفاف سازی پوست پیش از آرایش استفاده می شوند.
  • پرایمرهای کوچک کننده منافذ پوست جهت بستن منافذ پوست و یکدست شدن آن مورد استفاده قرار می گیرند.
  • پرایمرهای آبرسان که سبب آبرسانی به لایه های عمیق پوست صورت و تازه سازی آن می شوند.
  • پرایمرهای مخصوص دور چشم برای ایجاد شفافیت و محو نمودن چروک های اطراف چشم استفاده می شوند.

  برای مشاهده و خرید پرایمر اورجینال و قیمت مناسب، از سایت ما دیدن فرمایید.

  پرایمر صورت پرفکتینگ نوت

  مزایای استفاده از پرایمر صورت

  در بندهای پیشین ذکر کردیم که پرایمر یک محصول آرایشی است که برای آماده سازی پوست پیش از آرایش و استفاده از کرم پودر مصرف می شود. تغییرات صورت پیش و پس از استفاده پرایمر قابل توجه بوده و همین موضوع می ‌تواند فایده استفاده از پرایمر را مشخص کند.

  در شرح مزایا و تاثیرات مثبت پرایمر می توان به جرات موارد زیر را ذکر نمود:

  • ایجاد یک پایه و اساس صاف روی پوست برای مواد آرایشی
  • پوشاندن کامل نواقص پوست صورت
  • کاهش چشمگیر و قابل توجه التهابات و قرمزی های پوست
  • آبرسانی به پوست و مرطوب کردن آن
  • پر کردن محل های چین و چروک دار و صاف نمودن پوست
  • پوشش دهی مناسب منافذ باز پوست
  • کاهش مصرف محصولات آرایشی و در نتیجه کاهش هزینه و خرید محصولات آرایشی
  • ماندگاری بیشتر آرایش

  نحوه استفاده از پرایمر

  نخستین قدم برای ساختن یک بیس و پایه عالی، انتخاب پرایمر مناسب با نوع پوست است. پس از آن که پرایمر مناسب با پوست خود را خریداری نمودید، وقت آن رسیده است که به طور اصولی از آن استفاده کنید.

  با طی کردن مراحل زیر می توانید نهایت استفاده را از پرایمر خود برده و یک میکاپ حرفه ای برای خود به ارمغان آورید!

  1. پیش از استفاده پرایمر، صورت خود را با یک شوینده مناسب شسته و آن را به طور کامل تمیز نمایید.
  2. میزان اندکی از پرایمر یعنی به اندازه یک نخود یا یک دانه لوبیا را برداشته و روی پوست خود بزنید.
  3. میزان پرایمر استفاده شده برای نواحی مختلف به مقدار متفاوت بوده و هر کدام از بخش های آن به میزان مختلفی به پرایمر نیاز دارند.
  4. برای پخش نمودن پرایمر بر روی پوست خود از یک براش مخصوص و یا یک پد آرایشی استفاده نمایید. این امر سبب پخش یکنواخت پرایمر بر روی پوست شده و از هدر رفته پرایمر جلوگیری به عمل می آورد.
  5. پس از استفاده پرایمر نیازی به زیر ساخت قوی نداشته و تنها می توانید از یک کرم پودر برای پوشش عالی و شفاف پوست خود استفاده کنید.

  نکاتی که باید قبل و بعد استفاده از پرایمر باید در نظر بگیرید!

  مجموعه ای از نکات وجود دارد که با رعایت نمودن آن ها می توان حداکثر استفاده را ازبپرایمر برده و پوستی صاف و یکدست را تجربه نمود. این نکات عبارتند از:

  • پیش از استفاده پرایمر صورت خود را به خوبی شسته و از تمیز بودن پوست خود اطمینان حاصل نمایید.
  • هنگام استفاده از پرایمر بهتر است ولخرجی را کنار گذاشته و یک لایه نازک را بر روی پوست خود قرار دهید.
  • پس از آن که پرایمر را روی صورت خود پخش کردید حدوداً ۳۰ الی ۶۰ ثانیه صبر کرده و سپس اقدام به آرایش نمودن بر روی پرایمر نمایید.
  • بهتر است برای پخش کردن پرایمر بر روی پوست خود از یک براش مناسب استفاده کنید، زیرا این براش به خوبی پرایمر را بر روی پوست پخش کرده و اجازه نمی دهد که پوست شما غیر یکدست و یا پوسته پوسته به نظر برسد.
  • تمامی بخش های صورت خود را پرایمر زده و با آن بپوشانید. این قاعده برای پوست دور چشم مستثنی بوده و برای مناطق دور چشم باید از پرایمرهای مخصوص استفاده نمود. پرایمر های دور چشم سبب ماندگاری بیشتر آرایش چشم شما خواهند شد.
  • به طور کلی پرایمرها موجب خشکی پوست شده و بهتر است که به میزان کمی از آن ها استفاده شود. در صورتی که دارای پوست خشک پس از استفاده پرایمر هستید بهتر است برای پوشش دادن قسمت های مختلف صورت خود از کانسیلر مایع و کرمی استفاده کنید.

  میزان ماندگاری پرایمر بر روی پوست صورت

  ممکن است غیر قابل باور به نظر برسد اما یک پرایمر خوب و عالی برای زمان طولانی یعنی اول صبح تا آخر شب و حتی ۲۴ ساعت توانایی نگهداری آرایش برروی خود را داشته و می تواند شما را از نگرانی به هم خوردن آرایشتان خلاص کند. البته این نکته نیازمند استفاده از پرایمر خوب در کنار استفاده اصولی پرایمر روی پوست است.

  سوالات متداول درباره طرز استفاده از پرایمر

  سوالات بسیاری در خصوص استفاده از پرایمر و نکات آن ها وجود دارد که ممکن است برای شما نیز سوال شده باشند. در این مقاله سعی شده تا به بسیاری از سوالات پاسخ داده شود.

  قبل از پرایمر چی بزنیم؟

  پرایمر نوعی زیرساز آرایش بوده و نیازی به استفاده از هیچ محصول آرایشی دیگری ندارد. بنابراین بهتر است که روتین پوستی خود را انجام داده و سپس از پرایمر استفاده کنید.

  پرایمر را چگونه استفاده کنیم؟

  استفاده از پرایمر دارای اصولی است که با رعایت آن ها می توانید یک میکاپ بهتری را برای خود به ارمغان آورید. مهم ترین نکات آن رامی توان شستن کامل پوست صورت و استفاده پرایمر بر روی پوست صورت تمیز دانسته و پس از آن استفاده از کانسیلر و یک پودر مناسب می تاند میکاپ شما را تکمیل کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  اشتراک گذاری

  نوشته های مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  مشاوره آنلاین
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
  سبد خرید
  No products in the cart.
  ورود به سایت