چگونه ادکلن اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

chaparadminchaparadmin
265 بازدید
 • چگونه ادکلن اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

  تشخیص ادکلن اصل و خرید آن همواره یکی از دغدغه های افرادی است که به فکر سلامتی خود بوده و لذت بوییدن رایحه ادکلن اصل را به هر چیز دیگری ترجیح می دهند. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که خرید ادکلن تقلبی باعث فریب خوردن و ناراحتی شما شده و ممکن است اثرات سوئی را بر روی سلامتی شما بگذارد.

   

  چگونگی تشخیص ادکلن اصل از تقلبی

  شناسایی ادکلن اصل و تشخیص آن از ادکلن تقلبی دارای فوت و فن هایی است که با دقت و توجه می توان یک خرید مناسب داشت. بیایید با یکدیگر راز و رمزهای تشخیص ادکلن اصل از تقلبی را بررسی کنیم.

  توجه به بسته بندی ادکلن

  به طور کلی ادکلن های اصل دارای سلفون های نسبتاً ضخیم بوده و تا خوردگی آن ها هیچ گونه نقصی ندارد. سلفون ادکلن های اصل به وسیله چسب حرارتی به صورت منظم و محکم به جعبه چسبیده شده است. در حالی که روکش و سلفون ادکلن های تقلبی به صورت منظم بسته بندی نشده و درز و لبه های آن نامنظم هستند.

  به علاوه در بسته بندی ادکلن های اصل از مقواهای باکیفیت استفاده شده و بسته بندی به نحوی طراحی شده است تا شیشه عطر را از هرگونه آسیب دیدن محفوظ نگه دارد. بسته بندی های ادکلن های اصل معمولاً از مقوای سفید بوده و مقواهایی که مایل به خاکستری هستند، عموما نازک و تقلبی می باشند.

  بررسی نوشته های روی جعبه

  مشخصات درج شده بر روی شیشه و جعبه عطر یکی دیگر از کلید های شناسایی ادکلن اصل است. نوشته های درج شده باید خوانا بوده و مشخصات کامل کارخانه سازنده بر روی جعبه مقوایی ادکلن درج شده باشد. هنگامی که قصد خرید ادکلن اصل دارید، فوراً به سایت تولید کننده ادکلن نگاهی انداخته و اطلاعات آن را با جعبه ای که در دست دارید مطابقت دهید. هرگونه عدم تطابق، تقلبی بودن ادکلن را نشان می ‌دهد.

  اسکن کردن بارکد درج شده بر روی جعبه ادکلن

  تشخیص سریع و آسان ادکلن اصل از تقلبی توسط اسکن کردن بارکد درج شده بر روی جعبه ادکلن امکان پذیر شده است. در عصر تکنولوژی با در دست داشتن تلفن های هوشمند تنها کافی است که بارکد درج شده بر روی جعبه ادکلن را اسکن نموده و مشخصات ادکلنی را که در دست دارید مشاهده نمایید.

  تکان دادن جعبه

  جعبه ادکلن مورد نظر را به دست گرفته و تکان دهید. در صورتی که ادکلن در داخل جعبه محکم بوده و هیچگونه تق و لقی ادکلن را احساس نکردید، به احتمال بسیار ادکلن مورد نظر اصل می باشد.

  باز و بسته کردن درب ادکلن

  ادکلن های اصل هنگامی که درب آن ها بسته می شود صدای کلیک به گوش می رسد. به طور کلی اکثر ادکلن های اورجینال و اصل دارای این خاصیت هستند. درب ادکلن مورد نظر باید به طور کامل و محکم در جای خود قرار گرفته و هیچ لقی در آن مشاهده نگردد. به علاوه عموماً وزن درب ادکلن های اصل بیشتر از درب ادکلن های تقلبی یا فیک است.

  توجه به شیشه ادکلن

  به ظاهر شیشه ادکلن دقت کرده و با دقت به لمس شیشه بپردازید. جنس بدنه ادکلن یکی از مهم ترین مواردی است که می توان به وسیله آن اصل بودن ادکلن را تشخیص داد. اکثر شیشه های ادکلن های اصل از جنس کریستال چند لایه هستند. اگر هنگام لمس شیشه ادکلن چین و چروک و یا خط و خش بر روی بدنه احساس نمودید به احتمال زیاد ادکلن موردنظر تقلبی است.

  در نظر داشتن رنگ محلول ادکلن

  به طور معمول در ادکلن های تقلبی به میزان بیشتری از الکل استفاده شده و در نتیجه دارای رنگ کم تری نسبت به ادکلن اصل هستند. گاهاً مشاهده شده است که ادکلن های اصل دارای رنگ بیشتری نسبت به ادکلن تقلبی هستند. بهترین روش تشخیص ادکلن اصل از تقلبی با توجه به رنگ آن است که در اینترنت جستجو نموده و رنگ ادکلن اصل را مشاهده نمایید. به علاوه در این خصوص تجربه نیز به کمک شما خواهد آمد.

  تکان دادن ادکلن

  یکی از راه های تشخیص عطر اصل از تقلبی آن است که جعبه یا شیشه عطری که در دست دارید را تکان دهید. این موضوع سبب تشکیل حباب یا کف بر روی سطح مایع ادکلن می شود. پس از اتمام تکان دادن عطر، وقت آن است که زمان ناپدید شدن حباب ها بر روی سطح مایع ادکلن را اندازه گیری کنید. ادکلن های اصل با توجه به ترکیباتی که دارند سبب ناپدید شدن حباب ها در عرض ۱۰ الی ۳۰ ثانیه می شوند. در ادکلن های فیک حباب های ایجاد شده به سرعت ناپدید می گردند.

  اسپری کردن مقداری از ادکلن

  اسپری شدن راحت ادکلن و عدم برخورد به کناره های والف در کنار درب راحت و روان از نشانه های یک ادکلن اصل است. در صورتی که محل دایره شکل اسپری هم سطح با اسپری باشد و پخش مایع به صورت یکنواخت به تمامی قسمت ها و به صورت پودری انجام گیرد می توان با اطمینان خاطر گفت که ادکلن اصل است.

  توجه به والف داخل ادکلن

  والف داخل ادکلن یکی از معیارهای تشخیص ادکلن اصل از تقلبی است. برای چک کردن والف داخل ادکلن ابتدا درب اسپری را جدا کرده و به پلمپ والفر آن توجه کنید. در صورتی که پلمپ والف از جنس آلومینیوم و محکم بود ادکلن مورد نظر اصل و در صورتی که والف آن پلاستیکی باشد ادکلن مورد نظر تقلبی است.

  در نظر گرفتن رایحه ادکلن

  پیش از خرید ادکلن تحقیقات خود را بر روی مشخصات آن ادکلن و نوت های موجود در آن انجام دهید. به طور معمول ادکلن اصل پس از اسپری دارای بوی متحیر کننده بوده و نظر شما را جلب خواهد کرد. در ده دقیقه اول نت اولیه که بسیار تند است به مشام می رسد.

   سپس نت میانی که دارای بوی گلی بوده و مدت زمان دوام آن بالا است خود را نشان می دهد. نت پایه آخرین بوی است که از ادکلن مورد نظر به مشام شما می خورد. در صورتی که یک ادکلن سه مرحله نت آغازین نت میانی و نوت پایانی آن ماندگاری کمی داشته باشد، تقلبی است.

  سوالات متداول درباره روش تشخیص ادکلن اصل از تقلبی

  دربند های پیشین در خصوص معیارهایی که توسط آن ها می توان ادکلن اصل را از تقلبی تشخیص داد صحبت نمودیم. اکنون بیاید با یکدیگر به دو سوال رایج شما پاسخ دهیم.

  چگونه ادکلن اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

  تشخیص و تمایز ادکلن اصل از ادکلن تقلبی امری بسیار ساده و در عین حال مهم است. برخی از افراد برای تشخیص ادکلن اصل از تقلبی تنها از یک روش استفاده کرده و روش مورد نظر را تنها معیار تشخیص ادکلن اصل از تقلبی قرار می دهند.

  حال آن که برخی از ادکلن ها به صورت ماهرانه کپی زده شده و تشخیص ادکلن مورد نظر از اصل آن امری دشوار است. اما یک ادکلن تقلبی هر چقدر هم که ماهرانه کپی شده باشد باز هم در مواردی فروگذاری نموده است! آن مورد همانی است که شما می توانید ادکلن مورد نظر را توسط آن تشخیص دهید.

  نحوه تشخیص ادکلن اصل از تقلبی چیست؟

  اکنون که با انواع روش های تشخیص ادکلن اصل از تقلبی آشنا شدیم سوال اصلی که ایجاد می شود نحوه تشخیص ادکلن اصل از تقلبی است. برای تشخیص صحیح ادکلن اصل از تقلبی نمی توان به یک مورد اکتفا نمود.

  بنابراین بهتر است در هنگام خرید ادکلن مجموعه ای از فاکتورها را در نظر گرفته و با بررسی ادکلن از جنبه های مختلف به اصل و یا تقلبی بودن آن پی ببرید. همواره می توانید برای خرید ادکلن اصل به چاپار آنلاین اعتماد نمایید. به علاوه این مجموعه در ارائه انواع مشاوره های تخصصی در زمینه تشخیص ادکلن اصل به کمک شما خواهد آمد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  اشتراک گذاری

  نوشته های مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  مشاوره آنلاین
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
  سبد خرید
  No products in the cart.
  ورود به سایت