کامل ترین و ساده ترین مراحل روتین پوستی

chaparadminchaparadmin
449 بازدید
skin
 • آیا شما به مراقبت از پوستتان اهمیت می دهید؟ آیا فکر می کنید برای مشکلی که با پوستتان دارید، راه حلی وجود ندارد؟ آیا سلامت پوستتان موضوعیست که ذهن شما را درگیر کرده است؟ آلودگی هوا، بالا رفتن سن، استفاده مکرر از ماسک، شما را با چالش جدی مراقبت از پوستتان مواجه کرده است؟

  اگر سوال های مطرح شده، بخشی از دغدغه سلامت و بهداشت در مورد پوست را برای شما ایجاد می کند، حتما باید با روتین پوستی آشنا شوید و اگر با این موضوع مهم آشنایی دارید، لازم است درباره کامل ترین مراحل روتین پوستی و مهم ترین نکات مراقبت از پوست، بیشتر بدانید.

  ما در این مقاله سعی می کنیم که همه آن چه را باید بدانید و انجام دهید، با موثرترین روش و استفاده از بهترین محصولات برایتان توضیح دهیم. مطمئن باشید که این مقاله فرصتی مناسب برای دانستن در مورد مراقبت های موثر و مناسب از پوستتان در اختیار شما می گذارد.

  skin care

  • روتین پوستی چیست؟

  پوست صورت، ظاهری ترین و حساس ترین اندام بدن انسان است که می تواند مشکلات اندام های درونی را نیز منعکس کند. اگرچه عامل ژنتیک در وضعیت نوع پوست شما نقش مهمی را بازی می کند، اما نباید توجه شما را از عادت ها و سبک زندگیتان کم کند.

  روتین پوستی در واقع رعایت یک دسته اصول و مراقبت های خاص و اولیه از پوست در زندگی روزانه است که می تواند مشکلات پوستی را برطرف کرده، شفافیت و زیبایی را به پوست برگرداند و به شما احساس خوبی درباره پوستتان بدهد.

  این نکته که متفاوت بودن نوع پوست افراد، روتین پوستی متفاوتی را می طلبد، کاملا درست است اما اصول خاص در روتین پوستی یکسان هستند و همه افرادی که به سلامت پوستشان اهمیت می دهند، باید این اصول را رعایت کنند.

  پس ما قبل از این که روتین پوستی را با زبانی ساده برایتان توضیح دهیم، به سراغ معرفی انواع پوست می رویم تا شما براساس نوع پوستتان، برای برداشتن گام مهم اجرای روتین پوستی، تصمیم بگیرید.

  • انواع پوست کدامند؟

  فرقی نمی کند چند سال سن دارید؛ نوع پوست شما از همان بدو تولد حتما یکی از موارد 4 گانه زیر است:

  – پوست معمولی: در این نوع، منافذ پوستی به سختی قابل مشاهده هستند و افزایش یا کاهش چربی پوست، صاحبان این نوع پوست را خیلی کمتر به دردسر می اندازد. خوش به حالشان! اما این افراد هم برای داشتن پوستی خوب حتما باید روتین پوستی را رعایت کنند.

  – پوست خشک: صاحبان این نوع پوست از کمبود رطوبت، قرمزی، خارش و حتی ترک خوردگی گلایه دارند؛ چین و چروک پوست در کمین این افراد است! پس این افراد باید هوشیارتر باشند.

  – پوست چرب: انواع جوش های سرسیاه و سفید، مهمانان ناخوانده صاحبان این نوع پوست هستند که از برق زدن و منافذ باز پوست صورتشان شکایت می کنند.

  – پوست مختلط یا ترکیبی: جوش، برق زدن، منافذ باز، وجود چربی در پیشانی، بینی و چانه همزمان با خشکی یا نرمال بودن پوست بقیه قسمت های صورت، صاحبان این نوع پوست را در مراقبت های پوستی سردرگم می کند.

   

  skincare

   

  • اصلی ترین گام های روتین پوست چیست؟

  پاکسازی پوست: این اصل اولیه و مهم روتین پوستی به معنای پاک کردن آلودگی محیط، هوا، گرد و غبار و مواد آرایشی از پوست است. این آلودگی ها با بستن منافذ پوست، امکان تنفس پوست را از بین می برند. ساده ترین راه پاکسازی، شستن پوست است؛ به همین سادگی!

  پس دست بکار شوید و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1- با کمک میسلارواتر (محصولات بر پایه آب)، شیر پاک کن، دستمال آرایشی و روغن های پاک کننده آرایش، پوستتان را پاکسازی کنید.  شاید انتخاب دستمال مرطوب کار ساده ای به نظر بیاید؛ اما اصلا این طور نیست. چاپار آنلاین با در نظر داشتن ویژگی های مختلف دستمال مرطوب های بیول و دافی را به شما پیشنهاد می کند.

  قبل از رفتن به مرحله بعد، حتما این موارد را رعایت کنید:

  • شوینده های مناسب نوع پوست، اگرچه بخش مهمی از پاکسازی محسوب می شوند اما هرگز به تنهایی نمی توانند کار پاکسازی را انجام دهند؛ پس حتما اول پوستتان را با محصولات پیشنهادی و مناسب پوستتان پاک کنید و بعد از آن از شوینده و اسکراب استفاده کنید.

  چاپار آنلاین برای صاحبان انواع پوست، پیشنهادهای خوبی در زمینه محصولات شست و شوی صورت دارد. ژل شست وشوی پوست چرب و مستعد آکنه و ژل شست و شوی پوست خشک و حساس، هر دو از برند لافارر، پیشنهاد ماست تا بتوانید تغییر در پوستتان را در کمترین زمان ممکن مشاهده کنید. البته در ویترین محصولاتی که چاپار آنلاین ارائه می کند، شما حق انتخاب زیادی دارید؛ ژل های شست و شوی برند سیمپل، لورال، بیول و دیپ سنس.

  اما پیشنهاد ویژه ما، ژل شست و شوی صورت نوتروژیناست که با تنوع بالا در محصولاتش، باعث می شود شما با سبد خریدی پُر و تصمیم برای خرید، مجدد موقتا از صفحه چاپار آنلاین خارج شوید.

  •   موقع استفاده از ژل شستشو یا شیر پاک کن، ابتدا مقداری از آن را در کف دست ریخته و دست هایتان را بهم بمالید تا مواد گرم شوند. حالا آن ها را به صورتتان بزنید و خوب ماساژ دهید تا مواد آرایشی روی پوستتان در مواد پاک کننده حل شوند. برای استفاده از میسلارواتر، آغشته کردن یک پد به این محلول و کشیدن آن روی صورتتان کافیست؛ چون میسلارواتر رقیق است!
  •      برای پاک کردن آرایش چشم، حتما یادتان باشد که از پاک کننده آرایش مخصوص چشم استفاده کنید.

  شما با نگاهی به قفسه های چاپارآنلاین، می توانید محصولات اورجینال مورد نیاز برای این بخش از روتین پوستی را تهیه کنید. در دسته اسکراب ها، پیشنهاد چاپار آنلاین به شما، انواع اسکراب سنت ایوز و اسکراب شون است.

  میسلار واتر گارنی، شیر پاک کن های فاربن، محلول های پاک کننده آرایش رندل، پاک کننده صورت دو فاز بیول، …، در قفسه های فروشگاه اینترنتی چاپار آنلاین قرار دارند؛ توصیه می کنیم حتما سری به این قفسه ها بزنید.

  البته در مورد میسلارواتر هم حرف آخر با برند دوست داشتنی نوتروژیناست.

  1. پوستتان را با شوینده مناسب نوع پوست صورتتان شست و شو دهید. توصیه می کنیم در طول روز حداقل 2 بار پوستتان را با شوینده مناسب بشویید. نکات مهم در مورد شست وشوی پوست را به خاطر داشته باشید:
  •   شوینده ای که انتخاب می کنید علاوه بر این که باید مناسب نوع پوستتان باشد، حتما باید ویژگی مناسب بودن برای ناحیه حساس دور چشم را هم داشته باشد.
  •    در هنگام شست و شو، دور چشمتان را تند نشویید و محکم ماساژ ندهید.
  1. ماسک های پاکسازی برای تکمیل نخستین گام روتین پوستی ضروری هستند. پس در انتخاب آن ها دقت کنید؛ زیرا عمق بیشتری از پوستتان را پاکسازی می کنند. استفاده از ماسک های پاکسازی یک تا 2 بار در هفته توصیه می شود. بهترین آن ها نیز، ماسک خاک رس، ماسک ذغال فعال و ماسک های حبابی هستند که خصوصا برای پوست های چرب و جوش دار خیلی مناسبند.

  حتما استیک پاکسازی پوست سیمپل را امتحان کنید؛ مطمئن باشید نتیجه استفاده از این محصول شما را شگفت زده می کند.

  mask

  –  متعادل سازی پوست: گامی که برای تنظیم PH یا اسیدیته پوست انجام می شود؛ چون معمولا پس از شست و شو، تعادل پوست برهم می خورد. برای متعادل سازی پوست، باید از تونر، تونیک یا لوشن استفاده کنید. این محصولات در روتین پوستی نقش مهمی بازی می کنند.

  آن ها، اسیدیته پوست را نرمال می کنند، با نفوذ به لایه های عمیق پوست، پوست را عمقی تر تمیز می کنند، چربی پوست را کنترل می کنند، منافذ پوست را کوچک تر می کنند، تا حدی کار آبرسانی به پوست را انجام می دهند و این که التهابات پوستی را بهبود می دهند.

  پیشنهاد چاپار آنلاین برای تجربه یکجای نتایج خوشایند بالا، انتخاب یکی از تونرهای لورال، گارنیر، سی گل، درمایونیک، دیپ سنس، دلانو و بیوآکوا است.

  البته انواع تونر لافارر و نوتروژینا را باید در صدر این فهرست خوشبو و همه کاره قرار دهید. با این پیشنهادها، انتخاب اصلا کار سختی نیست؛ وقتی می دانید که نوتروژینا، تونرهای ویژه ضد جوش و شاداب کننده پوست، تونرهای مخصوص پوست های خشک و حساس لافارر و پوست های چرب را ارائه کرده اند.

  در مرحله بعد، می توانید از سرم ها و آمپول های درمانی مانند سرم حاوی ویتامین c و سرم حاوی هیالورنیک اسید و کلاژن، هم استفاده کنید؛ چند قطره از سرم یا آمپول های درمانی را به شکل دورانی و به آرامی روی پوست ماساژ دهید تا جذب پوستتان شود.

  پیشنهاد می کنیم سرم احیاکننده کپسولی نوتروژینا را حتما امتحان کنید و نتیجه ای عالی بگیرید. سفیدکننده، لیفتینگ و مراقبت از پوست ونزن هم پیشنهاد دیگر ماست.

  –  آبرسانی و مرطوب کردن پوست: آشنا ترین گام در روتین پوستی، به چند مرحله تقسیم می شود.

  1. استفاده از کرم دور چشم: پس از این که یک کرم دور چشم مناسب دارای سه ویژگی آبرسانی، روشن کنندگی و نرم کنندگی پوست تهیه کردید، باید به شیوه صحیح از آن استفاده کنید. پس مقدار کمی از کرم دور چشم را با نوک انگشت برداشته و به صورت ضربه ای و ملایم زیر پلکتان، روی استخوان های گونه و زیر ابرو پخش کنید. یادتان باشد که استفاده بیش از حد نیاز از کرم دور چشم، حساسیت ایجاد می کند و سبب سوزش چشم می شود.

  چاپار آنلاین براساس بودجه های مختلف بهترین محصولات اورجینال را برای این مرحله روتین پوستی در نظر گرفته است که شامل کرم ضد چروک دور چشم دراگون بلاد، سرم دور چشم اوردینری، کرم آبرسان و ضد افتادگی دور چشم لورال، کرم های دور چشم دلانو و سی گل و کرم ضد چروک دور چشم ساین اسکین هستند.

  به نظر شما در این مرحله پیشنهاد ویژه چاپار آنلاین از کدام برند است؟ حدستان درست است؛ کرم ضد چروک و پیری دور چشم نوتروژینا.

  1. استفاده از آبرسان پوست صورت: آبرسان مورد استفاده شما که می تواند یکی از موارد کرم، ژل، کرم روز و شب یا اسپری آبرسان باشد، حتما باید مناسب نوع پوستتان خریداری شود. این مرحله بسیار ساده است؛ ماساژ آبرسان روی پوست برای جذب بهتر.

  برای آبرسان ها هم شما چاپار آنلاین حق انتخاب های متعدد و باکیفیتی از میان  محصولات لورال، کامان، شون، دکتر سی تونا، کلیون، دلانو، توتال درم و سی گل برای شما فراهم کرده است که می توانید براساس نوع پوست و بودجه تان با خیال راحت خرید کنید..

  اما بازهم پیشنهاد ویژه چاپار آنلاین طیف متنوع محصولات نوتروژینا مانند ژل آبرسان، کرم آبرسان ویژه پوست های حساس،  کرم آبرسان مخصوص پوست های خشک هستند.

  1. استفاده از مرطوب کننده مناسب: حالا که پوستتان به خوبی هیدراته شده است، به لایه محافظتی با عملکرد چربی طبیعی سطح پوست، نیاز دارد تا رطوبت به وجود آمده را حفظ کند؛ پوستتان را با کرم مرطوب کننده، شاداب و نرم کنید.
  2. استفاده از ضد آفتاب: در این مرحله، برای این که از پوستتان در برابر خشکی، پیری زودرس، به وجود آمدن لک، اشعه های مضر UAVو UVB و لکه های قهوه ای به جا مانده از جوش محافظت کنید، باید هر 2 ساعت یک بار از ضد آفتاب استفاده کنید.

  دنیای بی رنگ و رنگی ضد آفتاب ها در فروشگاه اینترنتی چاپار آنلاین با محصولات الارو، ساین اسکین، ژوت، لوسل و شون تعریف می شود که انتخاب های مطمئنی هستند.

  sunscreen

  • فرق روتین پوستی روزانه با روتین پوستی شبانه چیست؟

  از آن جا که پوست، شب ها به صورت طبیعی خود را ترمیم می کند، روتین پوستی شبانه را باید با در نظر داشتن درمان و تغذیه پوست و البته لایه برداری آن انجام داد. در روتین پوستی شبانه، مهم ترین اصل، پرهیز از به رختخواب رفتن با آرایش است. پس از پاکسازی، شست و شو و متعادل سازی پوست، باید از سرم یا کرم شب حتما استفاده کنید. استفاده از بالم لب مناسب قبل از خواب فراموش نشود!

  • روتین پوستی جوش دار چیست؟

  روتین پوستی برای صاحبان پوست جوش دار یا بسیار چرب، ساده است و رعایت آن می تواند نتیجه قابل توجهی در پی داشته باشد. برای رسیدن به نتیجه موارد زیر را رعایت کنید:

  – شست و شوی ملایم اما کامل و عمیق پوست در صبح و شب

  – استفاده از تونر برای پاکسازی بهتر پوست

  – استفاده از مسدود کننده های منافذ پوست

  – محصولات و داروهای درمان کننده جوش

  – استفاده از مرطوب کننده بدون چربی 2 بار در روز

  – استفاده از ضد آفتاب

  • چرا رعایت مراحل روتین پوست مهم است؟

  رعایت ترتیب استفاده از محصولات پوستی در روتین پوستی، دریافت کامل مزایای محصولات مورد استفاده در این فرآیند جهت تامین نیازهای پوست شما را تضمین می کند. رعایت نکردن ترتیب مراحل روتین پوستی به حدی مهم است که می تواند منجر به عدم مشاهده نتیجه دلخواه حتی در صورت استفاده از بهترین محصولات از برترین برندهای آرایشی و بهداشتی هم بشود.

  skincare

   

  • حرف پایانی

  اگر می خواهید روتین پوستی شما زود و درست نتیجه بدهد، حرف پایانی ما را جدی بگیرید. این نکات اگرچه ساده و ابتدایی به نطر می رسند، اما می توانند شما را سریع تر، کم هزینه تر و مناسب تر به نتیجه دلخواه برسانند.

  قبل از هر چیز و مهم تر از همه نکاتی که این جا بیان می شود، خرید محصولات موثر و به صرفه ما برای روتین پوستی است. با توصیه مهم خرید لوازم مورد نیاز روتین پوستی از چاپار آنلاین، به سراغ نکات دیگر می رویم:

  – برای این که متوجه تغییرات پوستتان شوید، روتین پوستی روزانه (یک یا 2 بار در روز) یا هفتگی (حداقل 6 بار در هفته) را رعایت کنید.

  – استفاده از ضد آفتاب را هرگز فراموش نکنید.

  – برای اطمینان از جذب مناسب، در پایان هر مرحله 5 تا 30 دقیقه منتظر بمانید. در صورتی که رعایت این زمان انتظار، سبب ترک انجام روتین پوستی شما می شود، حداقل با یک تا 2 دقیقه مکث به سراغ مرحله بعد بروید.

  – برای این که مراحل روتین پوستی را از یاد نبرید، این اصل را ملکه ذهن خود کنید: «مواد رقیق و مایع در مراحل نخست و محصولات کرمی در مراحل پایانی استفاده می شوند.»

  – استفاده از زینک اکساید پس از مرطوب کردن پوست، همان کار ضد آفتاب را انجام می دهد.

  – از لایه بردارها یک تا سه بار در هفته استفاده کنید.

  – کرم های حاوی رتینول را همزمان با لایه بردار استفاده نکنید.

  – مرطوب کننده های شب متفاوت از روز هستند؛ پس از یک مرطوب کننده برای روز و شب استفاده نکنید.

  جمله پایانی را باید اینطور گفت؛ در قفسه های  فروشگاه اینترنتی چاپار آنلاین بهترین و با کیفیت ترین محصولات آرایشی و بهداشتی از برترین برندها منتظر شما هستند.

   

  لینک کوتاه مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  اشتراک گذاری

  نوشته های مرتبط

  یک پاسخ به “کامل ترین و ساده ترین مراحل روتین پوستی”

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  مشاوره آنلاین
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
  سبد خرید
  No products in the cart.
  ورود به سایت