بهترین روتین پوست خشک و حساس

chaparadminchaparadmin
501 بازدید
روتین پوست خشک
 • مقدمه

  در سال های اخیر مراقبت از پوست و مو به یکی از باید های زندگی افراد مخصوصا خانم ها تبدیل شده است، چرا که عوامل محیطی، غذای نا مناسب و شرایطی روحی تاثیرات زیادی بر روی پوست دارد و چنانچه روتین پوستی را در نظر نداشته باشید به مرور زمان این مشکلات به معظلات بزرگی تبدیل می شوند. البته گفتنی است که مراقبت ها برای هر نوع پوست دارای روال متفاوتی است که انجام درست آن می تواند تاثیرات مثبتی در دراز مدت داشته باشد. بهترین روتین پوست خشک و حساس مبحث اصلی امروز ما است و قصد داریم در ادامه خصوصیات پوست خشک و حساس و روتین روزانه و شبانه را در اختیار شما قرار دهیم، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

  مراقبت پوست

  روتین پوست چیست؟

  برای داشتن پوست شفاف و شاداب نیاز به مراقبت های روزانه و استفاده از محصولات مناسب وجود دارد که بتوان بر اساس نوع پوست در درمان مشکلات آن اقدام کرد. گاهی ممکن است پوست شما هیچ مشکلی نداشته باشد و تنها برای پیش گیری از مشکلات پوستی در آینده  داشته باشد. در واقع مجموع تمامی اقداماتی که به منظور مراقبت از پوست به صورت روزانه انجام می شود را روتین پوست معرفی می کنند که به واسطه آن امکان داشتن پوست شفاف، زیبا و شاداب فراهم می باشد. برای تاثیر گذاری بیشتر روتین پوست پیشنهاد می کنیم به صورت روزانه و در دراز مدت انجام دهید تا پوست شما به آن عادت کند و همواره در هر شرایطی پوست شفاف و زیبا داشته باشید.

  آیا برای همه نوع پوست می توان یک روتین پوستی داشت؟

  بدون شک پاسخ به این سوال منفی است، چرا که انواع پوست دارای زیست متفاوتی هستند. در واقع پوست ها از نظر کلاژن سازی، میزان چربی، چروک و جوش های زیر پوستی دارای تفاوت های زیادی هستند که استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی با هدف انجام روتین روزانه باید بر اساس نوع پوست انتخاب شود. برای داشتن پوست زیبا و شفاف لازم است در ابتدا نوع پوست را شناسایی و بر اساس آن روتین روزانه را انجام داد. در این میان یکی از حساس ترین انتخاب ها به شناسایی بهترین روتین پوست خشک و حساس نسبت داده می شود چرا که به دلیل داشتن لایه های حساس، بسیار سریع به مواد آرایشی و بهداشتی واکنش نشان می دهد از این رو انتخاب درست روتین پوستی و مواد آرایشی از اهمیت زیادی برخوردار است.

  در تصویر زیر انواع پوست را مشاهده می کنیم:

  پیشنهاد نویسنده : بهترین روتین پوست چرب

   

  خصوصیات پوست خشک و حساس و روتین روزانه و شبانه

  همانطور که می دانید پوست انسان دارای انواع مختلفی است که این تقسیم بندی بر اساس فاکتور های خاصی صورت می پذیرد که از مهم ترین آن می توان به میزان چربی پوست، واکنش آن در برابر محصولات آرایشی و بهداشتی، میزان حساسیت در برابر نور آفتاب یا سرما و… اشاره کرد. یکی از نمونه های پوستی که کنار آمدن با ان بسیار سخت است، پوست خشک و حساس می باشد. در واقع پوست خشک و حساس به عوامل محیطی واکنش تندی نشان می دهد و گاها شاهد پوست پوست شدن آن در برابر سرما و یا التهابات ربز در برابر گرما هستیم. برای جلوگیری از این مشکلات پیشنهاد می کنیم به سراغ بهترین روتین پوست خشک و حساس بروید.

  روتین روزانه و شبانه

  چرا مراحل انجام بهترین روتین پوستی برای پوست خشک مهم است؟

  با توجه به توضیحات عنوان شده، داشتن بهترین روتین پوست خشک و حساس می تواند نقش موثری در بهبود شرایط پوستی شما در مواجهه با عوامل محیطی دارد. البته گفتنی است که تنها زمانی می توانید پوست خشک و حساس خود را تبدیل به پوستی شاداب و شفاف کنید که روتین روزانه را به صورت مداوم و کاملا اصولی انجام دهید، چرا که ممکن است گاهی اوقات افراد با انجام دادن روتین پوستی در دراز مدت، باز هم پوست خوبی نداشته باشند که دلیل آن انجام ندادن مراحل به صورت سریالی و پشت سر هم است.

  روتین پوست خشک

  همانطور که عنوان شد انجام اصولی و درست مراحل بهترین روتین پوست خشک و حساس نقش مهم و تاثیرگذاری در بهبود شرایط پوستی شما دارد. مراحل روتین پوست خشک با بهترین محصولات روتین پوست خشک شامل موارد زیر می باشند:

  اولین گام از مراحل روتین پوستی روزانه : استفاده از شوینده

  یکی از مهم ترین مواردی در انجام بهترین روتین پوست خشک و حساس شستشوی صورت است، توجه داشته باشید که مواد اسیدی می تواند تاثیرات منفی در پوست شما داشته باشید به علاوه باعث التهابات ریز پوستی نیز شود به همین دلیل پیشنها می کنیم در زمان شستشوی پوست های خشک و حساس هیچ وقت از مواد شوینده الکلی استفاده نکنید. در عوض استفاده از شوسنده های گیاهی که حاوی روغن های مفید مانند آرگان، بادام و … هستند بسیار پیشنهاد می شود.

  facial-was

  دومین گام از مراحل روتین پوستی روزانه : استفاده از تونر

  داشتن یک تونر مناسب در تمامی روتین های پوستی الزامی است چرا که نقش مهمی در پاکسازی پوست دارد، البته توجه داشته باشید که در زمان خرید تونر برای روتین پوست خشک و حساس حتما به میزان PH آن دقت کنید.

  و حالا چند ماده اصلی سازنده تونر ها را برای جستجوی و یافتن بهترین تونر مناسب شما جمع آوری کردیم:
   
  • اسیدهای آلفا و بتا هیدروکسی: برای از بین بردن سلولهای مرده پوست که می توانند منافذ پوست را ببندند، پوست آسیب دیده از آفتاب را بهبود بخشیده و تیرگی را کم می کنند.
  • اسید هیالورونیک: تقویت و آبرسانی
  • گلاب و چای سبز: برای آرام کردن تحریک و کاهش قرمزی پوست با اثر ضد التهابی.
  • ویتامین E و C: برای مقابله با قرار گرفتن روزانه در معرض رادیکال های آزاد که می توانند پوست شما را پیر و خسته کنند.
  تونر پوست خشک و معمولی گارنیر

  سومین گام از مراحل روتین پوستی روزانه : استفاده از مرطوب کننده

  یکی از باید های بهترین روتین پوست خشک و حساس مرطوب کننده ها هستند که به سادگی می توانند آب مورد نیاز پوست را تامین کنند و به حفظ شادابی پوست در طول روز کمک کنند.

  آبرسان نیتروژینا

  چهارمین گام از مراحل روتین پوستی روزانه : استفاده از ضد آفتاب

  در مرجله بعدی حتما باید از ضد آفتاب استفاده نمایید. برخی افراد تصور می کنند که استفاده از ضد آفتاب تنها در روز های آفتابی و گرم الزامی است، بهتر است بدانید که هوای ابری نیز به اندازه اشعه ها یآفتاب برای پوست مضر می باشد.

  روتین شبانه پوست پوست خشک و حساس

   پوست در شب به طور طبیعی خودش را ترمیم و بازسازی می کند. روتین شبانه پوست باید با هدف درمان و تغذیه آن استفاده شود، پس اگر پوست صورت شما پوسته پوسته یا ملتهب شده است، احتمالا در این مرحله دچار مشکل هستید. در ادامه بیشتر به این مطلب می‌پردازیم.

  اولین گام از مراحل روتین پوستی شبانه : شست و شو

  در قسمت روتین روزانه توضیحات داده شد و محصول مناسب را باهم دیدیم. این مرحله خیلی مهم است چون پوست شما رابرای مراحل بعدی آماده می‌کند.

  دومین گام از مراحل روتین پوستی شبانه : استفاده از تونر

  شب هم مانند روتین روزانه بعد از شستشو از تونر مناسب پوست خشک و حساس استفاده می کنیم. که تونر مناسب را در قسمت روزانه معرفی کردیم.

  سومین گام از مراحل روتین پوستی شبانه : استفاده از کرم دور چشم

  برای اینکه از چروک های دور چشم و پنجه کلاغی ها جلوگیری کنید پیشنهاد می کنیم که حتما مرحه استفاده از کرم دور چشم را فراموش نکنید.

  به طور کلی شما باید قبل از استفاده از مواد درمانی بر روی صورت، از کرم دور چشم خودتان استفاده کنید تا از چشمان شما در برابر مواد شیمیایی مراقبت کنید و  از سوزش و آبریزش چشم جلوگیری شود.

  کرم ضد چروک و پیری دور چشم مدل Cellular Boost نیتروژینا

  چهارمین گام از مراحل روتین پوستی شبانه : استفاده از کرم شب و مرطوب کننده

   کرم مرطوب کننده مخصوص شب باید غلیظ تر و با قوام بیشتری باشد و لایه محافظی برای جلوگیری از تبخیر آب هنگام شب ایجاد کند. استفاده از مرطوب کننده باید آخرین مرحله باشد زیرا ماده دیگری نمی تواند از آن عبور کند.

  کرم شب، می‌تواند از پوست حفاظت کند و آن را سالم و شاداب نگه دارد. در کرم‌های شب از ترکیبات مختلفی استفاده می‌شود که از مهم ترین این ترکیبات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اسید هیالورونیک
  • آلفا هیدروکسی ‌اسید
  • ویتامین C

  این ترکیب‌ها کلاژن ‌سازی پوست را بالا می‌برند. همین امر سبب جوان نگه داشتن پوست شده و از پیری پوست جلوگیری می‌کند.

  پیشنهاد میکنم اگر پوست خیلی خشکی دارید، قبل از استفاده از کرم شب، مقداری روغن صورت استفاده کنید.

  کرم شب دلانو

  آیا می توان در بهترین روتین پوست خشک و حساس از ماسک استفاده کرد؟

  یکی از مهم ترین مواردی که نقش مهمی در تکمیل کنندگی بهترین روتین پوست خشک و حساس دارد، استفاده از انواع ترکیبات گیاهی به انواع ماسک صورت است که قدرت آبرسانی، کلاژن سازی و ترمیم پوست را افزایش می دهند. این ترکیبات شامل ترکیب شکر و خیار، ماسک کاکائو و توت فرنگی، مخلوط چوب صندل و روغن بادام، ترکیب هلو و نارگیل و… است که می تواند شادابی و نشاط همیشکی را برای پوست شما به ارمغان آورد. 

  علاوه بر محصولات گیاهی، وجود برخی از مواد شیمیایی نیز در بهترین روتین پوست خشک و حساس از اهمیت زیادی برخوردار است، این ترکیبات در انواع محصولات مورد استفاده قرار دارند و شامل دایمتیکون ها، رتینوید، امگا 3، آنتی اکسیدان و… هستند که می توانند به سادگی نقش موثری در غدد چربی و آبرسانی به پوست ایفا کنند.

  mask

   نکته پایانی 

  با توجه به موارد عنوان شده، استفاده از ترکیبات شیمایی و گیاهی در بهترین روتین پوست خشک و حساس الزامی است و هر یک به نحوی می توانند سبب بهبود و بازسازی پوست شوند. کلیه اقداماتی که با استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی چاپار آنلاین به منظور پیشگیری و درمان مشکلات و معضلات پوستی انجام می شوند به روتین پوستی شهرت دارند که انجام آن به تمامی سنین پیشنهاد می شود. در پایان لازم است بدانید که استفاده از آب داغ در شستشوی صورت با پوست خشک و حساس می تواند مشکلات پوستی را تشدید کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  اشتراک گذاری

  نوشته های مرتبط

  6 پاسخ به “بهترین روتین پوست خشک و حساس”

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  مشاوره آنلاین
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
  سبد خرید
  No products in the cart.
  ورود به سایت