⁉روش تشخیص جنس مو و پوست سر

chaparadminchaparadmin
458 بازدید
 • روش تشخیص جنس مو و پوست سر

  همه می دانیم که داشتن موهای زیبا و سالم نقش بسیار زیاد و چشمگیری در زیبایی چهره دارد. به همین علت است که در تمامی طول تاریخ افراد به فکر نگهداری صحیح از موها و جلوگیری از ریزش آن ها هستند.

  با شناختن دقیق نوع جنس مو و پوست سر می توان از ریزش موها و سایر بیماری های پوست و مو جلوگیری به عمل آورد. نخستین قدم برای محافظت صحیح و اصولی از موها، شناختن نوع آن برای رسیدگی و مراقبت صحیح از آن است.

  لازم به ذکر است که موها تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند: افزایش سن، تغییر شرایط آب و هوایی محل زندگی، تغییرات هورمونی، محصولات مورد استفاده برای مراقبت از پوست و مو و… دچار تغییر می شوند. بنابراین بهتر است هر چند وقت یک بار بر اساس نوع پوست خود محصولات مورد نظر را خریداری نمایید.

  انواع جنس مو و انواع پوست سر

  گاها مشاهده می شود که جنس پوست سر با جنس تارهای مو متفاوت است. در هر صورت جنس پوست سر و مو تاثیر مستقیمی در حالت گرفتن مو های شما داشته و تمیزی و سلامت موهای شما در گرو شناختن دقیق جنس مو و پوست سر است.

  به همین علت در چاپار آنلاین یک راهنمای کامل که به شما کمک کند تا جنس مو و پوست سر خود را بشناسید ارائه شده است که به وسیله آن می توانید محصولات مراقبتی مو را با اطمینان خاطر خریداری نمایید. بیایید با یکدیگر انواع جنس مو و پوست سر را مطالعه کنیم.

  ویژگی های پوست سر خشک

  از بارزترین ویژگی های پوست سر خشک می توان به مات بودن موهای شما اشاره کرد. در این نوع پوست، موهای شما حالت کدر داشته و خرد شدن و ریزش موها به هنگام شانه نمودن آن به میزان قابل توجهی اتفاق می افتد.

  اغلب این موارد به علت کم کار بودن غدد چربی کف سر رخ داده و موجب می ‌شود که به مرور زمان موهای شما کدر شده و زبری، شکنندگی و بد حالتی موهای شما را رقم بزند. به علاوه موهای شما سخت شانه شده و بسیار در معرض گره خوردن و موخوره قرار دارند.

  دلایل ایجاد پوست سر خشک

  از مهم ترین دلایلی که موجب ایجاد جنس مو و پوست سر خشک می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تابش مستقیم نور آفتاب و یا وزش باد
  • استفاده بیش از حد از محصولات مراقبتی آرایشی که دارای پایه الکل هستند.
  • کم آبی بدن
  • استفاده مکرر از شامپوهایی که موجب از بین رفتن رطوبت پوست سر می شوند؛ مانند: شامپوهای حجم دهنده و تقویت کننده.
  • شامپو مناسب موهای خشک

  شامپو مناسب موهای خشک

  ویژگی های جنس مو و پوست سر مختلط

  در وصف ویژگی های جنس مو و پوست سر مختلط می توان گفت که افراد دارای این نوع پوست و مو، عموما در قسمت ساقه و ریشه دارای موی خشک بوده اما با این حال دارای پوست کف سر چرب می باشند. افرادی که نوع پوست با نوع موی آن ها متفاوت است با مشکلات بسیاری مواجه می شوند.

  علت آن را می توان در این موضوع دانست که محصولی که برای ساقه موهای آن ها طراحی شده و مناسب است، موجب تحریک پوست سر شده و گاه نیز این اتفاق بالعکس است. به همین علت شستشو و در عین حال انتخاب محصول مراقبت از پوست و مو اندکی دشوار می شود.

  در این زمان با دشواری هایی نظیر کاستن چربی پوست کف سر و تلاش برای بیشتر نکردن خشکی موها رو به رو خواهید شد. همان گونه که می دانید شستن تارهای مو و ساقه آن ها موجب افزایش خشکی مو می گردد.

  به همین علت بهتر است که در زمان استحمام، شامپو را تنها روی کف سر خود زده و تلاش نمایید که شامپو تماس کم تری با ساقه موهای شما داشته باشد.

  ویژگی های پوست سر چرب

  اگر هنگام شانه زدن موهای خود پوسته های چربی بر روی آن می بینید و یا این که پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از شستشوی موهایتان احساس چربی در ناحیه کف سر بر روی موهای خود می کنید باید بگوییم که شما دارای پوست سر چرب می باشید.

  لازم به ذکر است که گاهاً چربی بیش از حد ترشح شده توسط غدد چربی کف سر موجب خارش پوست سر شده و در نهایت ریزش مو را به دنبال دارد. امروزه افراد بسیاری دچار پوست سر چرب هستند.

  علت اصلی شکل گرفتن پوست سر چرب آن است که قدرت چربی بیش از حد چربی ترشح کرده و از آن جایی که این غدد به فولیکول های مو وصل هستند، چربی را به سطح پوست ترشح می کند. پوست سر چرب ممکن است ریشه در بیماری هایی مانند پر کاری غده فوق کلیه و یا داشتن کیست تخمدان در بانوان مربوط شود.

  اگر دارای پوست سر چرب هستید بهتر است برای شستشوی آن، شامپو را بیش از یک دقیقه بر روی موها و پوست سر خود گذاشته و سعی کنید که از برخورد نرم کننده ها با پوست سر خود جلوگیری کنید. استفاده از نرم کننده روی پوست سر موجب تشدید علائم موهای چرب می شود.

  شامپو مناسب موهای چرب

  ویژگی های مو و پوست سر معمولی

  در سطح پوست و مو سر معمولی علائمی که در پوست و موی چرب یا خشک مشاهده می شود قابل تشخیص نبوده و شوره، پوسته پوسته شدن، خارش، قرمزی، گره خوردن موها، موخوره و سایر مشخصاتی که پوست‌ های سر چرب و خشک دارند مشاهده نخواهد شد. به همین علت شانه پذیری مو در افرادی با این جنس پوست و مو راحت است.

  این افراد می توانند برای شستشوی پوست و موی سر خود، به صورت یک روز در میان از شامپوهایی که با جنس پوست و مو های آن ها سازگاری دارد استفاده کنند.

  شامپو مناسب موهای معمولی

  آزمون تشخیص نوع مو و پوست سر

  اکنون که با انواع جنس مو و پوست سر آشنا شدید، وقت آن رسیده است که شامپو و محصولات مراقبت از موی خود را انتخاب کنید. برای این کار لازم است که ابتدا برای تشخیص نوع مو و پوست سر خود آزمون زیر را انجام دهید تا بتوانید انتخابی صحیح داشته باشید.

  1. در هنگام استحمام موهای خود را به خوبی بشویید.
  2. پس از حمام به وسیله یک حوله تمیز و مناسب رطوبت موهای خود را گرفته و آن را خشک نمایید. توجه کنید که موهای خود و پوست سر را به هیچ عنوان ماساژ نداده و از تحریک کردن آن خودداری کنید.
  3. پس از گذشت ۴۸ ساعت از حمام، یک فرق در وسط موهای خود باز کنید.
  4. یک قطعه کاغذ کوچک به ابعاد حداقل چهار در چهار سانتی متر تهیه کرده و بر روی پوست سر خود بکشید.

  اکنون نوبت آن رسیده است که پاسخ تست را بیابید. بر اساس راهنمایی زیر می توانید نوع پوست و موی خود را بشناسید.

  • اگر هر دو سمت کاغذ چرب شود شما دارای پوست و موی چرب هستید.
  • اگر تجمع چربی تنها در یک سمت کاغذ باشد پوست و موی شما معمولی است.
  • کاغذی که خشک بوده و هیچ گونه علائم چربی روی آن مشاهده نمی شود نشان دهنده جنس مو و پوست سر خشک است.

  سوالات متداول

  عوامل مختلفی از جمله تنوع ژنتیکی و سایر عوامل محیطی موجب شده است که تمامی افراد دارای نوع پوست و مو یکسانی نباشند. برای داشتن موهای زیبا و خوش حالت لازم است که نوع پوست و موی خود را شناخته و از محصولات مناسب با نوع موی خود استفاده کنید. در این زمینه ممکن است سوالاتی برای شما شکل بگیرد که به آن ها پاسخ می دهیم.

  ویژگی های پوست سر خشک چیست؟

  ظاهر مات و کدر موها، زبری، شکنندگی و نیز خرد شدن موها هنگام شانه زدن از مهم ترین و بارزترین علائم پوست و موی خشک هستند.

  آزمون تشخیص نوع مو و پوست سر چگونه است!

  برای آن که بتوانید به طور دقیق از نوع پوست و موی خود اطلاع پیدا کنید روش های بسیاری وجود دارد. رایج ترین و راحت ترین روش تشخیص نوع مو و پوست سر در این مقاله توضیح داده شده است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  اشتراک گذاری

  نوشته های مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  مشاوره آنلاین
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
  سبد خرید
  No products in the cart.
  ورود به سایت